• Koluman Plastik

Easycell

Four action in one product


Selülit oluşumu mikro dolaşım ile ilgili bir problem olup, cilt altındaki yağ dokusuna zarar verir ve bu da kadınların % 80 - % 95'ini ve erkeklerin % 5'ini etkiler. Yağlı ve lifli bağ dokusunun alternatif olarak zayıflaması, görsel olarak 'portakal kabuğu' olarak bilinen topaklar ve çukurlar şeklinde kendini gösterir.

The failure of this microcirculation system results in leakage of liquid into the surrounding tissue. This liquid retention in the interstitial spaces also affects adipocytes which start manufacturing excess triglycerides and grow in size, becoming trapped in the connective network. The cosmetic result of this, is an uneven distribution of fat and damaged tissue which modifies the appearance of the skin, provoking the well known lumpy “orange peel” skin. Connective tissue, including collagen and elastin, becomes increasingly damaged, eventually scarring, causing many aesthetic defects. Presentation: the box contains n.10 sterile vials with 5.0mL e.a.

Easycell selülit tedavisi 4 adımda etkili sonuçları vardır

1) Vücuttaki selülit görünümünü düzeltir.
2) Lenf drenaj etkisiyle ödemi çözer.
3) Bağ dokusunu yeniden yapılandı’ rır cilt dokusunun sıkılaşmasını sağlar
4) Fibroblast çoğalmasını uyarır, elastin ve kollajen liflerin yenilenmesini destekler.

Bileşen:
aqua, sodıum benzoate, caffeıne, carnıtıne, taurıne, mannıtol, methylsılanol mannuronate, alcohol, coumarın , cynara scolymus extrac , hamamelıs vırgınıana extract,troxerutın
Sertifikalarımız

  • Cermet
  • Kiwa